O nás

Zámerom gymnastického centra je venovať sa deťom a mládeži a rozvíjať ich pohybové zručnosti. Uplatnenie u nás nájdu všetky deti, ktoré majú rady pohyb, skákanie, tanec alebo túžia v niečom vynikať. Deti trénujú bývalý športoví gymnasti a športovci so skúsenosťami s prácou s deťmi. Taktiež chceme ponúknuť naše služby aj dospelým, športovým organizáciám ako doplnkový šport pre fitnes, futbal, hokej, tenis,…..

Zakladateľom gymnastického centra Prievidza je bývalý profesionálny gymnasta Pavol Šimoňák, ktorý sa športovej gymnastike venoval profesionálne viac ako 15 rokov. Bol členom juniorskej aj mužskej reprezentácie. Gymnastike sa začal venovať vo veku šiestich rokov v domácom klube GK Elán Prievidza. V juniorskom a mužskom veku trénoval v Slávii UK Bratislava a Dukla Banská Bystrica. Bol niekoľkonásobným majstrom Slovenska, majster Československa na jednotlivých náradiach, bol účastníkom majstrovstiev Európy.

Trénerskej činnosti sa venuje 12 rokov. Ako tréner začal pracovať v Slávii UK Bratislava, neskôr trénoval v klube GK Elán Prievidza. Počas jeho pôsobenia v tomto klube zriadila slovenská gymnastická federácia od 1. 7. 2017 v Prievidzi Regionálne centrum talentovanej mládeže pre mužskú gymnastiku, ktorého je hlavným trénerom. Ako zástupca slovenskej gymnastickej federácie sa zúčastnil medzinárodného sústredenia „Junior Summer Training Camp“, ktoré sa konalo v Talianskej Tirenii.

Pavol Šimoňák má trénerskú licenciu III. tr. športovej gymnastiky a má oprávnenie vykonávať funkciu trénera. Bol medzinárodným rozhodcom.
© 2024 Gymnastické centrum Prievidza. Všetky práva vyhradené.
Vytvorila digitálna agentúra AMETICA.
chevron-down